Benedikt XVI.: Pravá radost plyne z jistoty víry

25.12.2011, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Papež 22.12. bilancoval končící rok, dne 25.12. vystoupil s tradičním Urbi et Orbi

Ze čtvrteční promluvy:
„Jádrem krize církve v Evropě – jak jsem řekl ve Freiburgu – je krize víry. Pokud na ni nenalezneme odpověď, pokud víra neobnoví svou životnost a nestane se hlubokým přesvědčením a reálnou silou skrze setkání s Ježíšem Kristem, budou všechny jiné reformy neúčinné.“

Z dnešního Urbi et Orbi:
Přijď nás zachránit! Takto volá člověk každé doby, který cítí, že nedokáže sám překonat svízele a nebezpečí, a potřebuje vložit svoji ruku do větší a silnější ruky, která je mu nabízena shůry. Drazí bratři a sestry, touto rukou je Kristus, narozený v Betlémě z Panny Marie. On je rukou, kterou Bůh podává lidstvu, aby jej vyprostil z plovoucích písků hříchu a postavil na skálu, pevnou skálu své Pravdy a své Lásky (srov. Žl 40,3).

» Přejít na článek Benedikt XVI.: Pravá radost plyne z jistoty víry na webu www.radiovaticana.cz.