Česko přijalo první irácké rodiny

30.01.2016, autor: M. Mareš, kategorie: Stalo se
Díky Nadačnímu fondu Generace 21

Za loňský rok v Česku požádalo o azyl 1525 osob,z toho 694 Ukrajinců, 134 Syřanů, 128 Kubánců, 84 Vietnamců, 44 Arménců, 43 Rusů, 40 Číňanů a 38 Iráčanů.
Statisíce křesťanů museli z Iráku a Sýrie uprchnout a žijí v sousedních zemích - nejvíce zřejmě v Turecku. Jejich situace je ale mimořádně složitá. Proto je velice cenné, že pomocnou ruku nabídl Nadační fond Generace 21, který plně převzal starost o dopravu a přijetí 153 křesťanů z Erbílu u nás. Do konce března by měli být všichni v ČR, první už přiletěli ( gen21 , info z 29.1.).

Česko přijalo první irácké rodiny

V Praze přistála první skupina křesťanských běženců z Iráku

Do Česka dorazily první dvě rodiny iráckých křesťanů. Zamíří na Vysočinu

Například farnost Praha Spořilov je připravena se plně postarat o přijetí jedné írácké rodiny:

FARNOST SVATÉ ANEŽKY ČESKÉ SE PŘIPOJUJE K POMOCI IRÁCKÝM KŘESŤANŮM