Český Krumlov

13.11.2014, autor: Š. Smolen, foto R. Fiedler, kategorie: Fotogalerie
Výlet mládeže

Desetičlenná výprava osob více či méně mladých se vydala na víkend do Českého Krumlova. Navštívili jsme město, věž i zámeckou zahradu, do jejíchž tajů nás podrobně zasvětil její správce ing. Jiří Olšan. Byli jsme uvedeni do rokokové belárie a zde správcovou rodinou pohoštěni. Udělali jsme si též mikropouť na Křížovou horu nad městem. V sobotu i v neděli jsme měli možnost být na mši svaté. A při první z těchto příležitostí nás krumlovský vikář, J. M. Václav Pícha provedl též farou a poskytl nám k modlitbě farní kapli. Zažili jsme i večerní Krumlov v mlze a během celého víkendu několik gastronomických občerstvovacích přestávek. Ti nejodvážnější z nás (nebylo jich mnoho... vlastně jen jeden) pak k náloži zážitků přidali další, když v neděli nad ránem před půl pátou ráno vstali a ve tmě se vyškrábali na více než tisícimetrovou horu Kleť, odkud za východu slunce uzřeli vzdálené Alpy. Následoval program klasicky nedělní, kostelně-obědní, po němž jsme již zamířili zpátky k severu.

Výprava do Českého Krumlova

09.11.2014

Český Krumlov
Výlet boleslavského spolča do jižních Čech (7. - 9. 11. 2014)