"Chudá církev"

21.04.2013, autor: M. Mareš, kategorie: Obecné info
Svatý otec udává správný směr

Privatizace byla maximálně výhodná pro několik osob. Pod pláštíkem neviditelné ruky trhu proběhlo předání majetku většinou do postkomunistických rukou. Škodovku naštěstí stihnul zprivatizovat ministr Grégr, další firmy z automobilového průmyslu již takové štěstí neměly. Zaměstnanci LIAZu nebo Tatry sice možná v kuponech dosáhli jistoty desetinásobku, o pracovní místa ale přišli.
Kardinál D. Duka ve své glose velice správně poukazuje, že krokodýlí slzy, které vyluzují odpůrci restitucí, kanou z očí privatizací vyrobených kmotrů, kteří na církevní majetek mají zálusk. V této souvislosti je nutné konstatovat, že podezřelým není konání nového papeže, ale chování právě těch, kteří schvalováním děravých zákonů tunelování umožnili.
Chudá církev?

Modlit se za mír na korejském poloostrově - to nejsou zbožné fráze
Daniel Raus: Tajemné dění v severokorejském režimu

Dva komentáře k situaci ÚSTR:

D. Duka Prohlášení k situaci v ÚSTR

D. Raus ÚSTR a český boj o minulost