Hlavní menu:


Dvě pozvání ke sv. Václavovi

13.09.2023, autor: M. Mareš+I. Kolínová, kategorie: Pozvánky
Dvě pozvání ke sv. Václavovi
Tradiční pouť do St. Boleslavi a koncert v Sýčině

Z Boleslavi do Boleslavi
Ve čtvrtek 28.9. chceme ve Staré Boleslavi uctít památku sv. Václava účastí na mši svaté v 7:30 v bazilice sv. Václava. Na pouť dlouhou 37,5 km vyrazíme ve středu 27.9. večer, sraz je ve 21:10 u kostela NPM. Trasa bude převážně podle Jizery po turistické značce - půjdeme přes Zámostí a Benátky n. Jizerou. Doporučenou výbavou je čelová svítilna a pláštěnka/deštník.
Je možné putovat i zkrácenou trasu 30,5 km a připojit se k poutníkům v Zámostí, kam ve 22:39 přijíždí autobus z MB (aut. nádr. 22:25).
Plánovaný návrat je vlakem v 10:31 na hl. nádraží (odjezd 8:52 z Brandýsa busem s přestupy Mratín a Neratovice), ev. též přes busem s přestupem přes Černý most. Pokud někdo z farníků plánuje motorizovanou návštěvu ranní mše v 7:30 v bazilice sv. Václava a nebude mít zpět plné auto, prosíme o informaci, kolik poutníků by mohl naložit.
Organizátorem pouti je M. Mareš, přihlašujte se mailem na: mimares@seznam.cz
Program pouti

Druhé pozvání je na neděli 24.9.2023 v 18 hodin do kostela sv. Václava v Sýčině. Soubor Variace složený z členů České filharmonie předvede krásný koncert duchovní hudby k uctění svátku českého světce svatého Václava. Kdo soubor Variace v loňském roce slyšel, jistě potvrdí, že to byl nádherný hudební zážitek. Plakát s pozvánkou je v příloze.

Ke stažení: Sycina-1.JPG, 78 kB


Biblický citát na dnešní den
Služte Hospodinu s radostí. (Ž 100,2)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |