Evropa: drahé soužití, ještě dražší rozvod

15.02.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Je dobré vrátit se k původnímu ideálu společné Evropy a spočítat všechna pro a proti

V záplavě článků o Evropě a její budoucnosti vyniká zamyšlení Daniela Rause v sobotním Křesťanském týdeníku. Reálná podstata problému je v něm plně vystižena - bez politického zabarvení jakýmkoliv směrem. Navíc v plném souladu s již dříve publikovaným prohlášením evropských biskupů. Jak výborně jsme se rozhodli, jakmile nám byla vysvětlena nevýhodnost Marshallova plánu stranickou optikou, víme všichni.

Scénář A je tedy jasný, není ale jediný.

Scénář B: Proti všem. Hrdinné Česko versus dýchavičná Evropa. Naše země vsadí na rozvoj tureckého hospodářství, případně na nezištnou ruskou pomoc.

Scénář C: Evropský rozvod, nejlépe v jugoslávském stylu

Jasně proevropské vyjádření ČCE Stanovisko synodní rady ČCE ke sjednocování Evropy

» Přejít na článek Evropa: drahé soužití, ještě dražší rozvod na webu www.rozhlas.cz.