Hlavní menu:


Farní svátek řeckokatolíků

30.10.2013, autor: P. Jaroslav Guljak, foto A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Farní svátek řeckokatolíků
neděle 13. října 2013

Řeckokatolická farnost v Mladé Boleslavi, která vloni byla zasvěcena Pokrovu (ochraně) Přesvaté Bohorodičky, oslavila svůj farní svátek. Velkým vyznamenáním pro farnost bylo, že ji navštívil její pastýř, apoštolský exarcha - biskup Mons. Ladislav Hučko. Ten také v kostele sv. Jana Nepomuckého odsloužil archierejskou svatou liturgii a pronesl slavnostní homilii. Svatou liturgii doprovázel dětský pěvecký soubor "Dzvinočky" (Zvonečky) z Ukrajiny a po ní následoval jejich malý duchovní koncert. Tato milá návštěva krásně obohatila svátek a svým nádherným dětským zpěvem se dotkla srdce každého farníka. Poté následovalo setkání farnosti s biskupem a oběd. Pro věřící bylo prožití svátku velkou milostí.

Fotogalerie snímků zde.


Biblický citát na dnešní den
Udělám z vás rybáře lidí. (Mt 4,19)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |