Farníci si prohlédli papežský vlak

28.09.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Pouť
před papežským vlakem Jana Pavla II.
alias pouť ve Staré Boleslavi

Na tradiční pout do nejstaršího poutního místa v Čechách - Staré Boleslavi se vydalo několik desítek farníků z Mladé Boleslavi. Hlavní mše sv. se konala od 10:00 náměstí, kam pěkné počasí přilákalo mnoho a mnoho poutníků z Čech, Moravy i Slezka. Mezi poutníky bylo možné zahlédnout většinu českých a moravských biskupů, biskupů - hostů ze zahraničí, také oficiální hosty z řad představitelů státu v čele s prezidentem Václavem Klausem. Po poutní mši sv. byl prostor pro občerstvení a shlédnutí hudebního programu na pódiu, navštívení baziliky, setkání s přátely z jiných farností nebo individuální prohlídku bazilik. V 13:30 se konala v mariánském kostele modlitba za národ před palládiem země české, které jsme mohli po vystání dlouhé fronty osobně uvidět a uctít. Nakonec se poutníci jedoucí autobusem přemístili na vlakové nádraží, kde byl přistaven papežský vlak "Totus tuus" - vzpomínkový životopisný vlak plný obrázků blahořečeného Jana Pavla II. nejen z jeho mnohých cest. Z pouti nakonec přijeli všichni určitě duchovně osvěženi.

Odkaz na oficiální stránky tiskového střediska ČBK: