Filipov 2019

13.01.2019, autor: M. Mareš, foto J. Novák, M. Mareš, Z. Švábová, kategorie: Pouť
Filipov 2019
Pouť k poctě Panně Marii, 15.1. doplněny fotky J. Nováka

K Panně Marii dnes doputovaly desítky poutníků z naší farnosti. Šest startovalo již včera brzy ráno, aby z Horní Police do Nového Boru putovali cca 25 km, po regeneraci na novoborské faře potom přidali nočních 35 km do Filipova. Tři další poutníci je doprovodili do Nového Boru. V Novém Boru se přidala skupina čtrnácti filipovských poutníků. Pro množství mokrého sněhu na turistických trasách bylo nutno v dlouhotrvajícím dešti volit silnice a silničky - rozhodně to nebylo putování růžovým sadem (viz fotogalerie z putování). Další 4 poutníci z Horního Podluží si prodloužili trasu přes Seifhennersdorf tak, aby k poctě Panně Marii ušli 27 km. Děkujeme Otci Štěpánovi za přípravu pouti i duchovní doprovod.

Největší skupina poutníků z našeho města automobilů přijela motorizovaně. Nemocného otce biskupa zastoupil generální vikář Mons. Martin Davídek. Promluva a diecézní fotogalerie viz link dltm níže.

» Přejít na článek Filipov 2019 na webu www.dltm.cz.

Filipov2019

13.01.2019 13:29:53