GEMELČIČKA 2017

04.09.2017, autor: A. Marešová, kategorie: Mládež
GEMELČIČKA 2017
Rumunsko 29.7. - 7.8.

Již tradičně vyráží mládež na jeden prázdninový týden do malebné rumunské vesničky Gemelčička. Letos dvanáctičlennou skupinu doprovázeli kaplan Štěpán a bohoslovec Vašek Novák. Týdenní pracovně modlitební pobyt jsme trávili na místní faře, kde se o nás velmi štědře staral pan farář spolu se sestřičkami. Pomáhali jsme s přípravou pouti a s chystáním palivového dřeva.
Seznámili jsme se s životem rumunských Slováků a díky sdílnosti, se kterou si s námi povídali, si nyní dokážeme představit jejich těžkou každodenní práci. Byli jsme pozváni na rumunskou svatbu a v neděli jsme se stali nedílnou součástí pouti, kterou celebroval slovenský biskup, a slavnosti Odpusť.
Na tento Bohem požehnaný pobyt nikdy nezapomeneme. Obrazy místní kopcovité idylické krajiny, spaní pod širým hvězdným nebem, ranní východ slunce spolu s pasoucími se koňmi, ale i skromnost a pracovitost horalů zůstanou zářnou vzpomínkou.