Hluboká radost z možnosti vykonat něco dobrého nikoho nemine.

06.03.2022, autor: M. Mareš, kategorie: Od našich pastýřů

Dnes v kostele čtené oslovení otce biskupa Hluboká radost z možnosti vykonat něco dobrého, i na svůj vlastní úkor, nikoho nemine.
Gen. vikář vyjádřil radost nad dosavadním výsledkem sbírky z minulé neděle. V MB cca čtyřnásobek běžné nedělní sbírky, podíl MB na výsledku LTM diecéze činí 17 %.

Ukrajinský lid se již jedenáctý den hrdinně brání ruskému agresorovi, počet uprchlíků je nyní odhadován na 1,5 mil. O to více je i nadále třeba nejen modlitební, ale i finanční či jiná přímá podpora.

Podpořme charitní účet. Ev. nabídky osobní pomoci přímo v našem městě je připraven prostředkovat otec Pavel.

Další linky pro možnosti pomoci:
Pomáhej Ukrajině
Pomoc v Mladé Boleslavi
Účet řeckokatolické církve
Člověk v tísni - Ukrajina

Z církví na Ukrajině je nám nejbližší Řeckokatolická církev. Přestože byla přes 40 let moskevskou věrchuškou zakázaná, hlásí se k ní cca 6 % Ukrajinců. V Haliči, kde má největší historickou tradici, je dokonce nejpočetnější církví. Na obnovení této církve se dohodnul M. Gorbačov dne 1.12. 1989 v Římě se svatým otcem Janem Pavlem II.
Bohoslužba za mír na Ukrajině

Není Ruská pravoslavná církev příliš poplatná trůnu?