Jan Blahoslav a Mladá Boleslav

11.04.2024, autor: M. Mareš, kategorie: Křesťanská akademie
Jan Blahoslav a Mladá Boleslav
Pozvánka na přednášku J. Justa ve čtvrtek 25.4. v 18:00

Prvním překladem Písma z původních jazyků do češtiny byla Bible kralická. Překlad Nového zákona z řečtiny, začleněný do Bible kralické, byl dílem Jana Blahoslava.
Mnoho zajímavého o Janu Blahoslavovi a jeho několikaletém působení v Ml. Boleslavi se dozvíte na přednášce ČKA ve čtvrtek 25.4. v 18:00 (nikoliv v obvyklých 19:00) na faře ČCE.
Mladá Boleslav, která byla od svého založení sídlem katolické duchovní správy celého Pojizeří (od Nymburka až k pramenům Jizery), se v 16. století stala sídlem českých biskupů jednoty bratrské (Lukáš Pražský od r. 1500, ... Matouš Konečný do r. 1620). Uprostřed tohoto období, kdy bylo naše město nazýváno bratrským Římem, zde pobýval Jan Blahoslav.

Ke stažení: Jan-Blahoslav-CKA.pdf, 445 kB