Křížová cesta na Klokočce

26.03.2024, autor: M. Mareš, foto M. Mareš, I. Mladenov, kategorie: Fotogalerie
Křížová cesta na Klokočce

Společenství Modlitby Otců bylo dnes na Klokočce rozšířeno o další poutníky z farnosti. I. Mladenov připravil křížovou cestu O smyslu kříže, text čtvrtého zastavení:
Lidé často pokládají kříž za trest. Nechtějí se ho chápat, poněvadž se domnívají, že si jej nezaslouží - zde se setkávají dva nejčistší lidé na světě - v kříži, bez diskuzí a slov. Jen pohledy říkají: ano, je to vůle Otce. Jestliže tedy nese kříž Kristus - nevinný Beránek, jestliže s ním na cestě kříže jde jeho Matka, čistá, svatá, pak mě to nutí pochopit, že kříž nesou často právě ti čistí a dobří, protože kříž není trestem, ale prostředkem spásy.
Pane, dej, ať se neptám "PROČ", když jsem nevinný, ale ať pochopím a
nesu ochotněji svůj kříž.

Klokocka2024

26.03.2024 21:23:57