Hlavní menu:


Lidé se sešli na pouť do Strenic

29.08.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Pouť
Kostel sv. Bartoloměje ve Strenicích ještě před tím, než byl zaplněn místními i poutníky

V sobotu 24.8. se konala v kostele sv. Bartoloměje poutní mše sv. Letos o to slavnější, že svátek sv. Bartoloměje vyšel podle církevního kalendáře právě na tuto sobotu. Hodinu přede mší sv. se necelých 30 obyvatel Strenic sešlo v kostele, aby si vyslechli fundovanou ale zároveň zajímavou přednášku o místním kostele, zvláště jeho historii. Po ní bylo možné se na krátkou chvíli zaposlouchat do krásy zvuku místních varhan. O několik momentů později začala poutní mše sv., na kterou kromě místních přišlo i několik poutníků. Lavice byly téměř zaplněny a tak se kostelem během mše sv. rozléhal silnější zpěv, než na jaký jsou zdejší zdi kostela zvyklé. Po závěrečném požehnání se někteří ještě sešli na bývalé farní zahradě k malému občerstvení, kam nás pozval pan Vinař, v jehož režii byla i historická přednáška o kostele. Tímto mu za vše děkujeme. Snad se nám podaří pouť příští rok připravit podobným srdečným způsobem jako letos.


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |