Hlavní menu:


Listopad 1989: Transformace srdce

20.11.2011, autor: M. Mareš, kategorie: 1989
Kardinál M. Vlk připomněl, že ten opravdu pevný základ je ten duchovní

Že lze vládnout různě víme z klasické pohádky Pyšná princezna. Obě království měla stejný ekonomický systém, ale v jednom bylo panováno moudře, v tom druhém se, po naplnění bezedných kapes korupčníků, na běžné občany moc nedostalo (byť se daně neustále zvyšovaly). Šplhání našeho státu na žebříčku korupčnosti je smutným výsledkem pominutí toho základního. Ne všechno, co je dovoleno, prospívá. Ne všichni, kteří před zvolením do funkcí slibují pracovat pro druhé, tak skutečně po zvolení činí.
Ani proletáři, ani neviditelná ruka trhu nemůže nabídnout to pravé, co je k bohatému životu potřeba. Bohatý samozřejmě neznamená samospasitelnost a stále plnější spotřební koš. Vzpomeňme na polistopadové přednášky teoretických ekonomů - slibovali hory doly, ale základ stavby měli na písku. Materiálno bez ducha vede k situaci, v jaké nyní jsme. O východiscích hovořil včera v rozhlase kardinál M. Vlk - dopoledne v Křesťanském týdeníku a večer v Dotecích víry. Večer bylo zmíněno téma Bůh je zpět, tedy boleslavská přednáška pana kardinála ze dne 11.10.2011

Odkaz na večerní pořad:

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/dotekyviry/_zprava/978015

Celý text přednášky Bůh je zpět:

../clanky/Buh-je-zpet.html

Níže uvedené je odkazem na Křesťanský týdeník dne 19.11.

» Přejít na článek Listopad 1989: Transformace srdce na webu www.rozhlas.cz.

Biblický citát na dnešní den
Pozor, abyste se nenechali svést. (L 21,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |