Má Charita budoucnost?

18.04.2015, autor: M. Mareš, kategorie: Od našich pastýřů
Situace na severu je již nyní kritická

Generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl se vyjádřil k financování sociálních služeb v Ústeckém kraji:

Vyjádření k financování sociálních služeb v Ústeckém kraji

Po přečtení následující zprávy pozornému čtenáři neunikne, že nikdo za nic nemůže - ani kraj, ani MPSV, ani MF.

Ústeckému kraji chybí na sociální služby 158 milionů, mnohým hrozí zánik

Ústecký kraj likviduje sociální služby, zničí nás to, tvrdí neziskové organizace
včetně tabulky ohrožených subjektů

Snažím se objevit politika, který by skutečně makal na řešení a nehledal výmluvy, ale nějak se mi to nedaří...

Do charitní oblasti patří i hospice, jejichž podpora je výslovně uvedena v koaliční smlouvě Sobotkovy vlády. O dosavadním politickém nekonání a vhodném řešení v podobě přijetí samostatného Zákona o zdravotně sociálních službách doporučuji výborný článek PhDr. Roberta Huneše MOCNÍ NEMOCNÍ ČI NE-MOCNÍ (na straně 12).