Hlavní menu:


Noc kostelů

03.06.2023, autor: M. Mareš, foto M. Mareš, kategorie: Fotogalerie
Noc kostelů
Muzeum, kostel NPM a Vinec

Hlavním organizátorem byl v Mladé Boleslavi F. Krásný, ve Vinci provázel pan Jonáš - děkujeme za všechny návštěvníky.
V 17:00 byla zahájena vernisáž Poutě rájem, což je společná akce Muzea Mladoboleslavska, muzea v Turnově a jičínského muzea. Představují se v ní zajímavé kostely z našeho okolí. Panely s výstavou zůstávají k volné prohlídce na nádvoří boleslavského hradu. Jičínská část zatím není prezentována - až bude dokončena, bude možné si všechny výstavní panely prohlédnou i na internetu.
Další fotografie jsou z přednášky F. Krásného v kostele NPM Počátky křesťanství a kostelů v Ml. Boleslavi. Zaujaly informace o nálezu denárů Boleslava II. i fotografie sýpky/bývalého kostela sv. Víta na Podolci. Byla prezentována pravděpodobná lokace tradované kaple sv. Vojtěcha v těsném sousedství západní věže hradu.
Po přednášce koncertoval Pražský komorní kytarový orchestr.

Noc2023

Noc2023
03.06.2023 18:45:07

Biblický citát na dnešní den
Služte Hospodinu s radostí. (Ž 100,2)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |