"Odpověď"

01.12.2007, autor: František Němeček, kategorie: Osobní názor

Úvodník listopadového vydání farního občasníku obsahuje řadu otázek: Odpověď např...jak Církev obslouží farnost, jak dobře vykročit do plnoletosti farního společenství, jsem našel v knize „Duše poutníka“ Tomáše kardinála Špidlíka.
Na problém neustálé obnovy Církve. Jakými cestami se má ubírat? Kdo konkrétně by měl být hlavním nositelem obnovy, pan kardinál odpovídá: „Slovo Církve je tuze široké. Obraťme se tedy hlavně k těm, kdo mluví a píší – ke kněžím, spisovatelům, žurnalistům. Povězte lidem, co nikde jinde neslyší. Ale nedokážete to sdělit, pokud to vy sami pro sebe nebudete v Církvi neustále hledat – v její tradici i novosti.“
Často hovoříme, píšeme o ekumenizmu mezi církvemi. Neměli bychom se zamyslet nad ekumenizmem uvnitř společenství tj. mezi seniory a juniory, mezi“ tradicí a novostí“.
František Němeček