Organizace pohřbu otce kanovníka

26.03.2008, autor: Václav Novák, kategorie: Obecné info

Pro účastníky posledního rozloučení s naším milým otcem kanovníkem bude vyhrazeno parkoviště u autobusové zastávky 9. května (naproti magistrátu). Za parkování není třeba platit u automatu!

Ostatky bude možné uctít od 13:30 do 14:45 v arciděkanském kostele. Květiny je možné nosit v této době. Od půl třetí se budeme v kostele modlit růženec.

Sakristie pro kněze bude na faře, prosíme je, aby si s sebou vzali bílé liturgické oblečení. Ministranti se sejdou minimálně půl hodiny před obřadem (tedy nejpozději v 14:30) v sakristii v kostele).

Liturgický průvod půjde z fary do kostela hlavním vchodem. Následovat bude mše svatá z velikonočního oktávu.

Po skončení bohoslužby se přesuneme na Starý hřbitov, kde bude následovat uložení rakve do kněžské hrobky u Bičíkovy kaple. Na Starý hřbitov se kněží a starší farníci přepraví dvěma objednanými autobusy. Na hřbitově bude průvod od dolního vchodu ke hrobu za doprovodu dechové hudby.

Po skončení obřadu uložení ostatků jsou zváni kněží na faru k malému pohoštění. Ještě jeden autobus přepraví kněze a případně další zájemce zpět ke kostelu.

V pátek se bude konat ještě večerní mše svatá, jen recitovaná.