Hlavní menu:


Papež František odsoudil náboženský fundamentalismus

13.01.2015, autor: M. Mareš, kategorie: Stalo se
I muslimové mohou pro opětovné nastolení pokoje udělat hodně

Svatý otec vyzval mezinárodní společenství k jednotné reakci proti fundamentalistickému terorismu.

Tento jev je důsledkem skartační kultury aplikované na Boha. Náboženský fundamentalismus totiž, ještě před vlastním odpisem lidských bytostí, na kterých jsou páchány hrůzné masakry, odmítá samého Boha a činí z něj pouhou ideologickou záminku. Tato nespravedlivá agrese, která postihuje také křesťany a jiné etnické a náboženské skupiny v regionu – kupříkladu jezídy – vyžaduje jednohlasnou odpověď v rámci mezinárodního práva.“

Společným hlasem proti terorismu

"Významnou roli musí teď sehrát muslimské náboženské komunity se svými autoritami, které musí jasně deklarovat svůj postoj k muslimským radikalizacím a vysvětlit, jak v dnešní době chápou pojmy uvedené v Koránu, jako jsou džihád a šaría."

HALÍK: Já nejsem Charlie. Ke svobodě patří zodpovědnost


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |