Papež: Válka je šílenství. Přestaňte

13.03.2022, autor: M. Mareš, kategorie: Od našich pastýřů
Na Ukrajině tečou řeky krve a slz. Nejde jen o vojenskou operaci, ale o válku

Papež: Válka je šílenství. Přestaňte

Předseda biskupů EU vyzývá moskevského patriarchu Kirilla, aby se zapojil do zastavení války

Toto všechno ti dám, budeš-li se mi klanět K závěru článku snad jen konstatování, že oba při usilování o ještě větší moc nechali páté přikázání vysublimovat... Propagandistický klip si v ničem nezadá s totalitním vymýváním mozků, výborně vystiženém ve filmu Drazí soudruzi! Jen ta rudá hvězda je v klipu nahrazena prostřihem na pravoslavný chrám.

"Operace" probíhá dál přesně podle plánu. Rusko takto naplňuje svůj závazek z Budapešťského memoranda (1994): to respect the independence and sovereignty and the existing borders of Ukraine/respektovat nezávislost a suverenitu a existující hranice Ukrajiny.

Podpořme Charitní účet. Ev. nabídky osobní pomoci přímo v našem městě je připraven prostředkovat otec Pavel.

Další linky pro možnosti pomoci:
Pomáhej Ukrajině
Pomoc v Mladé Boleslavi Humanitární pomoc lze do hotelu Věnec přinášet do konce března
Účet řeckokatolické církve
Člověk v tísni - Ukrajina

Doplněna dnešní výzva papeže "Jménem Božím vás žádám, zastavte tento masakr!"