Hlavní menu:


Politika a správa se nemají orientovat podle tržní logiky

23.09.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Promluvy
Papežova promluva ke křesťanským demokratům

Blíží se volby. Slibů je hodně - spravedlnost, čestnost, férovost, malé daně, velké výkony kraje a státu. Po volbách většinou skutek utekl.
Je jediný zdroj opravdového dobra - kolik politiků, ucházejících se o naše hlasy, jej ale zná?

Papež v Castel Gangolfo mluvil k zástupcům Křesťanské demokratické internacionály:

Současná hospodářská situace, jejíž závažnost a komplexnost jistě znepokojuje, nabývá stále rostoucího významu. Křesťan je však povolán jednat a vyjadřovat se v prorockém duchu. Musí být schopen v probíhajících změnách podchytit nepřetržitou, byť tajemnou Boží přítomnost v lidských dějinách. Krize nás zavazuje, abychom si nově promysleli svou cestu. Stává se příležitostí k rozlišování a změně plánů,
zahájil Svatý otec svou promluvu. Politika a správa se tudíž nemají orientovat podle tržní logiky, nýbrž se upamatovat na učení II. Vatikánského koncilu, podle kterého „uspořádání věcí má být podřízeno řádu osob, a ne naopak“ (Gaudium et spes, 26).

V Africe je více křesťanů než muslimů

» Přejít na článek Politika a správa se nemají orientovat podle tržní logiky na webu www.radiovaticana.cz.

Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |