Hlavní menu:


Pouť do Vince

09.12.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Pouť
Pouť do Vince
Vinec: patrocinium sv. Mikuláše

Vyhlášené pouti do Vineckého kostelíku sv. Mikuláše se zúčastnilo asi 20 věřících, z toho 5 místních. Někteří se nebáli ani zimy ani sněhu a tak vyrazili podle plánu pěšky z fary z Mladé Boleslavi. Celkem nás šlo 7. Ostatní z Boleslavi i Nepřevázky doputovali osobními auty.
Jedinečná atmosféra dodala celé poutní mši svaté nezapomenutelný ráz: adventní písně, které zazněly při svitu svíček, vyjadřovaly radost z prožívaného období i zároveň z nevšedního kouzla staletého románského kostelíku. Boží slovo tohoto dne přitom připomnělo rozhodnost a úsilí, které nesmí věřícím chybět, aby dobře prožili advent. Na závěr byli všichni občerstveni z nečekaného sladkého občerstvení - jak jinak při slavnosti světce, který je znám svou štědrostí?
Někteří pak ještě zakončili pěší pouť krátkým setkáním na faře.


Biblický citát na dnešní den
Služte Hospodinu s radostí. (Ž 100,2)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |