Pouť ke sv. Václavovi

28.09.2021, autor: M. Mareš, foto M. Mareš, kategorie: Fotogalerie
Pouť ke sv. Václavovi
Čtvrtý ročník obnovené poutní tradice

Požehnáním od otce Pavla byla včera ve 21:25 zahájena pouť přes Dolní Krnsko, podhrušovskou louku, Horky, Benátky, Předměřice a Skorkov na ranní mši svatou v 7:30 do baziliky NPM ve Staré Boleslavi. Modlitebně jsme začali již v předstihu, neb sobotní předpověď počasí věstila na noční pochod 20 mm srážek - a uspěli jsme, napadla ani kapka. Velice příjemně teplou nocí (16 st. C) jsme při putování mohli vnímat krásu podhrušovské louky, malebnou Starou Jizeru, posílit se ve 2 hodiny v Benátkách, odkud nás již doprovázela hvězdná obloha až do rozbřesku u baziliky ve Staré Boleslavi.

Mši svatou jsme zahájili radostným veršem z písně 831: V zemi věrných Čechů radostný den svítá

Z promluvy: Sv. Václav konal své vladařské povinnosti v plném souladu se svou vírou.

Tak teď už zbývá jen být těmi věrnými Čechy. Třeba i při volební účasti a výběru těch, kteří povedou naši zemi, opřeni o pravou víru, k obecnému a ne vlastnímu prospěchu.

StaraBoleslav2021

28.09.2021 15:36:23