Hlavní menu:


Pouť na Boží vodu

23.07.2012, autor: J. Vosáhlo, kategorie: Pozvánky
Místo zvláštní Boží milosti

Letos čtvrtým rokem pořádáme obnovenou pouť na tomto starobylém poutním místě bývalých lázní Boží voda. Velké poutě se tu tradují zejména ve druhé polovině 18. a v 19. století. Mariánský pramen léčivé vody, která konala zázraky, přitahoval mnoho poutníků. V roce 1771 byla nad pramenem postavena lesní zděná kaplička a vedle lázeňský dům. Lázně zanikly koncem 19. století. Ještě v polovině 70. let minulého století se tu vyráběla slazená limonáda, tzv. "božívodka".

Letošní poutní bohoslužba se uskuteční v sobotu 28. 7. ve 13:00. Putujte letos s námi - zaparkovat vozidlo je vhodné v Jemníkách. Vydáte se do kopce směrem na Dobrovice a po čtvrthodinové chůzi jste u kapličky. Můžete se také vydat z Mladé Boleslavi po modré značce z Komenského náměstí event. z rozcestí u Koliby (odtamtud asi 4 km).

Několik fotografií půvabného pramenu a kapličky Boží voda


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |