Hlavní menu:


Poutníče zde chvíli stůj...

26.02.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Pozvánky
Poutníče zde chvíli stůj...
Výstava v boleslavském muzeu

Muzeum Mladoboleslavska připravilo zajímavou výstavu. Fotografie křížů, Božích muk, výklenkových kapliček a soch světců lze do 18.3. shlédnout v přízemí muzea. Některé objekty byly nedávno zachráněny kompletní restaurací, z jiných Bohu žel zbývají již jen torza. Zájemce se dozví mnoho nového z celého regionu - dokumentovány jsou např. lokality Přepeře, Bukovno, Dobrovice, Loukov, Všeborsko i Jabkenice. Výstava uvádí návštěvníka do doby, kdy lidé žili s Bohem a pro Boha. Dříve lidé věděli, že žít denně s Bohem je povznášející - z každé takové drobné stavby je cítit duchovní kultivace krajiny. Jaká stopa v krajině zbyde po nás? Možná někoho zaujme nějaký objekt na výstavě natolik, že si jeho záchranu vezme za vlastní.

Detailnější informace viz web muzea


Biblický citát na dnešní den
Hledejte, a naleznete! (Lk 11, 9)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |