Hlavní menu:


Poutníče zde chvíli stůj...

26.02.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Pozvánky
Poutníče zde chvíli stůj...
Výstava v boleslavském muzeu

Muzeum Mladoboleslavska připravilo zajímavou výstavu. Fotografie křížů, Božích muk, výklenkových kapliček a soch světců lze do 18.3. shlédnout v přízemí muzea. Některé objekty byly nedávno zachráněny kompletní restaurací, z jiných Bohu žel zbývají již jen torza. Zájemce se dozví mnoho nového z celého regionu - dokumentovány jsou např. lokality Přepeře, Bukovno, Dobrovice, Loukov, Všeborsko i Jabkenice. Výstava uvádí návštěvníka do doby, kdy lidé žili s Bohem a pro Boha. Dříve lidé věděli, že žít denně s Bohem je povznášející - z každé takové drobné stavby je cítit duchovní kultivace krajiny. Jaká stopa v krajině zbyde po nás? Možná někoho zaujme nějaký objekt na výstavě natolik, že si jeho záchranu vezme za vlastní.

Detailnější informace viz web muzea


Biblický citát na dnešní den
Služte Hospodinu s radostí. (Ž 100,2)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |