Hlavní menu:


Přijetí 153 křesťanských uprchlíků

24.12.2015, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Vláda ČR rozhodla o přijetí uprchlíků z Iráku

Nadace Gen 21 uspěla u vlády ČR s návrhem na přesídlení 153 křesťanů z Íráku a Libanonu do naší vlasti.
Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, řekl 14.12.2015: “Jedná se o příslušníky křesťanské menšiny, kteří se v důsledku agrese Islámského státu v Iráku ocitli ve velmi těžké životní situaci a obrátili se na ČR s žádostí o pomoc. V naší zemi by měli získat mezinárodní ochranu, šanci se integrovat a začít nový život v bezpečí. Náklady na přesídlení budou sdíleny s neziskovým sektorem, většinu nákladů by měl zajistit Nadační fond Generace 21, který se v této věci na vládu obrátil.”
Česká televize odvysílala dokument Blízký soumrak, který přibližuje situaci křesťanů v Íráku Aktuality 22.12.


Biblický citát na dnešní den
Ovocem Božího Ducha je láska, radost. (Ga 5,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |