Hlavní menu:


Prvomájová cyklopouť na Klokočku

03.05.2010, autor: M. Mareš, foto A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Prvomájová cyklopouť na Klokočku

Jarním údolím Jizery se dne 1.5. vydali boleslavští cyklopoutníci na Klokočku. Nejzdatnější vyšlapali až nahoru na Zvířetický hrad. Nanukové posílení přišlo vhod před nekrásnější vrcholovou a rozhledovou částí trasy po zvířetické pláni. Závěrečný finiš na Klokočku zvládli všichni výtečně.
Klokočské otevření sezóny bylo tentokrát zároveň rozloučením P. Radka Jurnečky s Klokočkou. Byl totiž jmenován administrátorem liberecké farnosti, na jeho dnešní místo nastoupí P. Pavel Mach. Generální vikář P. Stanislav Přibyl v promluvě zmínil stonásobný užitek pšeničného zrna, který vznikne proměnou zrna v klas. Tomu, kdo je připraven k oběti, bývá požehnáno a bývá obdarován. Zcela zaplněnou kaplí sv. Stapina zněl mohutně závěrečný verš písně 727: Tomu kdo s důvěrou k Tobě se zná, všechno jen k dobrému napomáhá.
Po závěrečném žehnání pramenu nás již čekala snadná zpáteční cesta podle vody až do Boleslavi.

Fotogalerie je zde.


Biblický citát na dnešní den
Lepší je rozdávat, než schovávat. (Tob 12,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |