Hlavní menu:


Prvomájová cyklopouť na Klokočku

03.05.2010, autor: M. Mareš, foto A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Prvomájová cyklopouť na Klokočku

Jarním údolím Jizery se dne 1.5. vydali boleslavští cyklopoutníci na Klokočku. Nejzdatnější vyšlapali až nahoru na Zvířetický hrad. Nanukové posílení přišlo vhod před nekrásnější vrcholovou a rozhledovou částí trasy po zvířetické pláni. Závěrečný finiš na Klokočku zvládli všichni výtečně.
Klokočské otevření sezóny bylo tentokrát zároveň rozloučením P. Radka Jurnečky s Klokočkou. Byl totiž jmenován administrátorem liberecké farnosti, na jeho dnešní místo nastoupí P. Pavel Mach. Generální vikář P. Stanislav Přibyl v promluvě zmínil stonásobný užitek pšeničného zrna, který vznikne proměnou zrna v klas. Tomu, kdo je připraven k oběti, bývá požehnáno a bývá obdarován. Zcela zaplněnou kaplí sv. Stapina zněl mohutně závěrečný verš písně 727: Tomu kdo s důvěrou k Tobě se zná, všechno jen k dobrému napomáhá.
Po závěrečném žehnání pramenu nás již čekala snadná zpáteční cesta podle vody až do Boleslavi.

Fotogalerie je zde.


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |