Sčítání lidu

24.01.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Zamyšlení Stanislava Balíka

Na webu vatikánského rozhlasu publikoval PhDr. Stanislav Balík, Ph.D. Působí jako vedoucí Katedry politologie FSS MU a jako výkonný ředitel Centra pro studium demokracie a kultury

Letošní sčítání nerelativizujme, jako někteří církevní představitelé, tím že lidé o své víře nepromluvili. Promluvili.

Je nutné změnit mentalitu našeho přístupu ke společnosti. Ne, my už dávno nereprezentujeme většinovou pospolitost. Česká společnost už dávno není křesťanská, tím méně katolická.

Představitelé veřejného života si uvědomují, že křesťanství je jediným historickým fundamentem, který drží společnost pohromadě.

» Přejít na článek Sčítání lidu na webu www.radiovaticana.cz.