Skautský tábor Libíč

05.09.2011, autor: I. Kolínová, foto A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Odvážné překonávání nejen vodního živlu

2.-17.července
Podruhé jsme tábořili na břehu říčky Mohelky nedaleko Libíče. V sobotu jsme naštěstí stihli tábor postavit za stále zatažené oblohy, ale pršet začalo až v neděli. Zato pršelo nepřetržitě až do úterního rána, kdy už jsem trochu propadala pocitu, že vlhké je všechno oblečení, ať zmoklo nebo bylo ve stanu a někteří táborníci mají od bláta všechno oblečení a to tábor teprve začal.
Naštěstí během dne se obloha vyjasnila a mohli jsme zahájit celotáborovou hru v duchu Asterixe a Obelixe olympijskými hrami.
Počasí nám přálo po celý zbytek tábora, bouřky přicházely jen v noci a nenadělaly větších škod. Užili jsme si všech táborových radovánek počínaje klouzačkou v Mohelce a sezením u večerního ohně konče.
Dvě světlušky a jedno vlče složili světluškovský slib. A jejich čtyři starší sestry se se světluškovým věkem rozloučily složením odborné zkoušky Tři kapky rosy. Vydržely jeden den šest hodin mlčet, další držet šest hodin hladovku a poslední prodlévat šest hodin v osamocení mimo tábor.
Bližší informace o novém skautském roku:
Hana Žofka Zemancová
bjatm@seznam.cz