Hlavní menu:


Skautský tábor Mcely

25.09.2009, autor: I. Kolínová, Foto A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Skautský tábor Mcely
Pozvání na skautské schůzky

Letošní tábor se po pěti letech přemístil z Rožďalovic do Mcel. Přemístil se „náš“ pan farář Matfyak a tak nám nezbylo nic jiného. Aby nezůstalo u jediné změny, pojali jsme letošní ročník jako cyklistický, protože se nám na kolech letos povedlo několik hezkých výprav a putování na kolech se nám zalíbilo. Ukázalo se to jako dobrá volba, protože počasí bylo velmi horké a přesuny na koupaliště do Seletic vzdálených tři kilometry byly na kolech podstatně příjemnější, než pěšky. Navíc jsme na kolech podnikli tři celodenní výlety a poznali jsme podstatně větší území, než bychom zvládli pěšky, a silničky v okolí s velmi malým automobilovým provozem byly pro nás jako stvořené. Osazenstvo tábora bylo opět převážně holčičí (Rebeka, Žabka, Žofka, Sophia, Štěně, Terčuč, Myš, Špunt, Laura, Corina, Maruška, Kristýnka, Klíště, Julie), ale vzali jsme i malé kluky, abychom pomohli Kamzíkovi vytvořit nový základ klukovské družiny. Měli jsme letos dva světluškovské a tři skautské sliby a bylo nám společně dobře. Skautský program vytváří prostor pro zapojení dětí do (z jejich pohledu) neformální skupiny, na jejímž programu se aktivně účastní a za niž úměrně svému věku přebírají zodpovědnost. Práce v oddíle se účastní celý rok, což vytváří dostatek prostoru pro vzájemné soužití, formaci, která vychází z křesťanského desatera. Ideální doba pro zapojení dětí do oddílu je v devíti letech, nebráníme se vstupu i starších, ale pro ně přece jen už není vždy úplně snadné sžít se s fungujícím společenstvím. Od září máme zázemí v mateřském centru v Zalužanské ulici a rádi mezi sebou přivítáme nové členy. Dívčí družina se schází v pátek od 15.30 hod, chlapecká ve středu ve stejném čase.

Fotogalerie více než 400 snímků je zde.

Nyní byla rovněž doplněna rozsáhlá fotogalerie ke článku o farním dnu v Libošovicích. Libošovice.


Biblický citát na dnešní den
Ovocem Božího Ducha je láska, radost. (Ga 5,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |