Sněmovna v prvním čtení podpořila církevní restituce

07.02.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Duchovní již nebudou státní zaměstnanci

Návrh zákona, který má narovnat některé majetkové křivdy, včetně obsáhlé důvodové zprávy, je vhodné alespoň v základních rysech znát. Argumentace většinovým míněním neobstojí - většinové mínění vytvářejí anticírkevními články populističtí novináři, kteří ví, že národ byl 41 let vychováván komunisty protikatolicky. Jedovatou, byť lživě vygenerovanou slinou tito novináři u většiny vždy bodují. Málokdo si dá tu námahu porovnat ten novinový blábol okolo zákona s vlastním textem. Důvodová zpráva exaktně popisuje kalkulační postup i východiska, na základě kterých bylo po dvaceti letech nalezeno řešení. Naše církev vstřícně v tomto majetkovém vypořádání přenechává 20% ostatním církvím.

Návrh zákona včetně důvodové zprávy

Jasné kardinálovo slovo viz Restituční pohádky a argumenty

» Přejít na článek Sněmovna v prvním čtení podpořila církevní restituce na webu www.christnet.cz.