Souvislosti s děním okolo jmenování nového biskupa

04.02.2008, autor: Václav Novák, kategorie: Osobní názor
aneb církevní politika se mi vůbec nelíbí...

V sobotu 26.ledna jsme se dozvěděli, že jsme opět bez biskupa. Viz tisk.cirkev.cz
Ihned se rozjela diskuze na fóru mládeže naší diecéze. Můžete sledovat zde.
Nedělní "ohlášky" v katedrále si vzal sám otec biskup Pavel. Záznam byl dostupný na jeho stránkách (najdete na nich i dopis kardinálu Giovanni Battista Re - Prefektu kongregace pro biskupy), kde se během několika dní objevila již jen sestříhaná verze. Původní video je ke stažení třeba zde.
Možná i díky aktivitě nejen mladých lidí na fóru se objevil článek opět na tisk.cirkev.cz o procesu jmenování nového biskupa.
A zatím posledním počinem představených je tento dopis našeho administrátora - biskupa Duky.

Co na to všechno říci...Já se svého komentáře raději zdržím. Každý si přeci můžeme vytvořit svůj názor. Jen snad, abychom se v nadcházející postní době více modlili a postili za nového biskupa.