Hlavní menu:


Svěcení kapličky v Nepřevázce

30.09.2013, autor: M. Mareš, foto M. Marešová + A. Spišák, kategorie: Fotogalerie
Svěcení kapličky v Nepřevázce
Po opravě opět skvostně září v centru obce kaplička

Naši předkové žili skromněji, ale s vědomím toho, co nás přesahuje. Proto v roce 1879 v centru obce Nepřevázky vybudovali malou zvoničku s naším zemským patronem. Obce i města u nás dříve žila ve společenstvích – živnostenských, spolkových i farních. Díky Bohu se duch společenství do našich obcí opět navrací – Nepřevázka je toho skvělým příkladem. Do sbírky na opravu přispěl snad každý, celá vesnice se přišla potěšit z nádherně restaurovaného díla. Opětovné svěcení bylo slavnostní – starosta J. Kolín před zcela zaplněnou návsí vyzdvihnul sounáležitost a pospolitost, jejímž ovocem je zdárně dokončené dílo. Boleslavská schola mistrovsky podpořila vlastní obřad, kterého se ujal P. Radek. Popřál všem přítomným ochranu sv. Václava. Po obřadě byla ještě u kapličky zasazena svatováclavská lípa. Měli jsme radost z toho, že se takto vracíme ke kořenům, ze kterých jsme vzešli. Politika, jestliže se dělá nezištně a s opravdovou láskou, může přinášet i požehnání.

Fotogalerie snímků zde.

Nepřevázka kaple

Nepřevázka kaple
30.09.2013 22:02:57

Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |