Tříkráloví koledníci na Magistrátu i ve městě

02.01.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Farní Charita
Příprava na setkání třech králů s primátorem města MB
průběh Tříkrálové sbírky v MB

Dnes jsme zahájili Tříkrálovou sbírku. První skupinku koledníků tvořili kromě třech králů i farář a kaplan místní farnosti. Takto společně zahájili Tříkrálovou sbírku na Magistrátě města. S koledníky bylo možné se potom setkat odpoledne zvláště na Starém či Novém městě, také v okolí Průmyslové školy, divadla či u nemocnice. Do města vyrazilo celkem asi 25 koledníků.
Nejprve se ale shromáždili v kostele sv. Jana Nepomuckého. Tam přijali při krátké pobožnosti požehnání k úkolu zvěstovat vánoční radost z Narození Ježíše i ke koledě k získání prostředků pro potřebné.
V příštích dnech jsou připraveny další skupinky.
Zatím je možné se s koledníky pravděpodobně setkat na těchto místech:
čtvrtek: 13:40 - 16:00 u 7. brány Škodovky nebo u Bondy centra, od 16. do 17.hod. v centru města.
pátek odpoledne: Obchodní centra Intersparu a Olympia
sobota dopoledne: Obchodní centra Intersparu, mezi 9. a 10. hod. také Olympia. Pro odpolední koledování nejsou zatím žádní koledníci.
neděle: po všech bohoslužbách před katolickými kostely