Hlavní menu:


Urbi et Orbi

21.04.2014, autor: František, editor M. Mareš, kategorie: Promluvy

Svatý otec včera požehnal městu a světu. Jasně vyzval všechny strany ukrajinského konfliktu k zamezení násilí a nalezení jednoty:

Pro Tvoje Vzkříšení, jež letos slavíme společně s církvemi, které se drží juliánského kalendáře, prosíme, abys na Ukrajině osvítil a inspiroval snahy o zklidnění, aby všechny zainteresované strany za podpory mezinárodního společenství vyvinuly veškeré úsilí o zamezení násilí a přičinily se o budoucnost země v duchu jednoty a dialogu. Ať mohou dnes jako bratři všichni zvolat Kristus vstal.

Celá promluva zde

Kristus přináší pokoj, nikoliv agresi - všem lidem, tedy i všem pravoslavným. Modleme se za to, aby předtavitelé pravoslavných církví byli svému lidu příkladem jednoty v Kristu a uvědomili si, že pravá služba není službou mocným tohoto světa a že mír se nešíří prostřednictvím kalašnikovů.

Vyjádřední kyjevského a moskevského patriarchy zde


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |