Velehrad 2008

23.06.2008, autor: Vojta Kolín, kategorie: Pozvánky
pozvánka na pěší pouť mládeže

Na vědomost se dává, že rok se s rokem sešel, a proto bychom se měli sejít i my na tradiční pouti na Velehrad. Letos půjdeme již posedmé (což je číslo plnosti, jestli se nemýlím). Půjdeme tradičně z Boskovic a i cíl bude tradiční – Velehrad. Netradičně s námi letos půjde i jeden rytíř, aspoň doufám.
Chci pozvat i ty, kteří s námi ještě nešli, a slíbit jim krásný zážitek ze SPOLEČENSTVÍ POUTNÍKŮ (a co je důležitější POUTNIC). Po loňských výtkách na mou osobu ohledně trochu delších tras musím všem oznámit, že letos to bude celkem pohodička. Inu stárneme a lenivím. Putujeme krásným přírodním prostředím Moravského krasu a Chřibů, přes nádherná poutní místa, ale hlavně putujeme s příjemnými poutníky. V tomto uspěchaném světě bychom se měli opět vrátit ke starým osvědčeným pěším poutím, které umožní člověku se odreagovat a myslet na mnohem důležitější věci, než jsou ty věci všední. Spát budeme na farách, na sv. Klimentu a na Velehradě venku; nebojte se ale, všichni jsme to vždy přežili bez dlouhobobých následků. Vzhledem k pěšímu pochodu ze všeho nejdůležitější jsou dobré a pohodlné (rozšlápnuté) sportovní boty a ne moc těžký náklad na zádech.
Protože musím do většiny budoucích nocležišť aspoň rámcově dodat počty nocležníků, prosím, všechny poutníky, aby mi co nejdříve svoji účast potvrdili na mail (Vojtech.Kolin@karneval.cz) nebo telefonem na 737 675 572 (večer po 20 hod.).

Na závěr ještě jednou shrnuji podmínky cesty:
1. Jdu pěšky ( po rukou, nohou i po čtyřech – vše je dovoleno).
2. Vše si nesu na zádech v pohodlném batohu - je to pohodlnější než nosit vše v igelitce ( i když řízky jsou dobré i z té igelitky,když se zrovna nezapomenou ve vlaku) - spacák, karimatku, kytaru, kotlík nebo ešus ( pro ty,kteří se nechtějí po celou dobu pouti postit), plavky (pro otužilé) a ostatní oblečení a jídlo.
3. Jídla nenesu mnoho, kupuji ho cestou, případně se živím sběrem lesních plodů, kopáním kořínků a lovem divé zvěře.
4. Vaříme si sami.
5. Mám předsevzetí mít vždy dobrou náladu.
6. Je mi 15 let a více.
7. Jdu na vlastní odpovědnost a rodiče s tím souhlasí (nebo o tom aspoň ví).
8. Nevadí mi, že se kamarádi modlí.

Itinerář pouti:
Pátek 27.6. Neznámo odkud - Boskovice x km