Vyměníme kříž za koblihu?

20.10.2013, autor: M. Mareš, kategorie: Osobní názor
Vyměníme kříž za koblihu?
Hlasujme pro křesťany!

Kobliha není dlouhodobým ziskem, ale naopak ztrátou. Investor koblihy má náklady okolo pětikoruny, od státu ale dostane 100 Kč za každý hlas – takové podnikání se velice vyplatí. Politika strany jednoho podnikatele po volbách může být velmi despotická, jak nyní vidíme v Rakousku.
D. Duka upřednostňuje ty, kdo prosazují a žijí pozitivními ideály.

J. Baxant v dnešním pastýřském listu vyzval k volbě křesťanů.
Lze realizovat myšlenky našich pastýřů? Ano, je to možné:

Vaše parlamentní volba nemusí být formálně stranická, máte možnost kroužkováním upřednostnit dva naše farníky – buď MUDR. Janečka (KDU-ČSL) nebo MUDr. Nechanického (nestraník na kandidátce TOP09).

Ve volební anketě KT hlasovalo 59 % čtenářů pro KDU-ČSL, 15 % pro TOP 09, 4 % pro ODS a 3 % pro ČSSD.

Důležité je, jaký postoj zaujímají předsedové stran ke křesťanství:
Rozhovor s P. Bělobrádkem Stovky dnes rozhodují o miliardách zítra

Rozhovor s K. Schwarzenbergem Křesťanství nemá býti firemní název

Rozhovor s M. Němcovou Nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky

B. Sobotka Hodinku času si šéf ČSSD nenašel

B. Sobotka si, žel Bohu, nenašel pro odpovědi na otázky KT čas. Jeho vztah ke křesťanství je tedy blackboxem. Mimo to, že ČSSD chce vládnout s podporou KSČM a zvyšovat daně, je o ČSSD známo, že zneužila církevní restituce v politickém boji. S církví chce ČSSD dohodnout redukci restitučních plateb na polovinu. Budoucí silná vláda ČSSD bude ve své činnosti zřejmě kopírovat ústecký kraj. Jediný hospic v naší diecézi bojuje o hospodářské přežití - krajští rudooranžoví se postavili k platbě příspěvku za hospicové lůžko likvidačně.

Biskupové vyzývají: Jděte k volbám!

Stanovisko předsedy České biskupské konference k volbám 2013