Výsledek Tříkrálové sbírky 2018

17.01.2018, autor: M. Mareš, foto J. Štipl, kategorie: Farní Charita
Výsledek Tříkrálové sbírky 2018
Podpora charitní pečovatelské služby a střediska Naděje

Oba hlavní letošní záměry byly místní - kompenzační pomůcky pro charitní pečovatelskou službu a podpora služeb pro lidi bez domova ve středisku Naděje.

Letošní koleda 112 699 Kč byla o více než 15 000 Kč vyšší než loňská. Opět se k farním koledníkům připojili žáci základních škol v Bezně a v Debři. Mimo obchodní centra a ulice ve starém městě se letos podařilo koledovat i po sousedsku v Kosmonosích a v Nepřevázce (koleda v Nepřevázce dosáhla 11 349 Kč a byla tak o 43 % vyšší než před rokem).

Výnos nedělní koledy v našich kostelích činil 31 603 Kč, tedy 28 % z celkové koledy.

Tradičně jsme zahajovali koledu u pana primátora ( fotogalerie ).
Všeobecné přijetí koledníků bylo velmi dobré, lidé ochotně přispívali. Podaří-li se nám příští rok získat více koledníků, budou výsledky nepochybně ještě lepší.
Děkujeme všem, kteří se zapojili - koledníkům, organizátorům a samozřejmě i dárcům.