Vzpomínka na Ivana Medka

16.01.2010, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Zemřel hlasatel svobodného myšlení, který svým hlasem svítil na cestu v posledním desetiletí totality

Dne 6.1. zemřel Ivan Medek. Narodil se 13.7.1925 v Praze, po řadě výslechů a přepadení Státní bezpečností emigroval v r. 1978 do Rakouska. Jeho jasná a konkrétní slova zněla potom prostřednictvím Hlasu Ameriky, Svobodné Evropy a Radia Vatikán - přinášel naději v posledním desetiletí komunistické totality celému Československu. Od listopadu 1989 pomáhal s plným nasazením zrodu nové demokracie, působil jako kancléř prezidenta Václava Havla.
Při jeho pohřbu řekl biskup V. Malý, že se Ivan Medek za všech okolností snažil žít podle poznané pravdy.
Do ekumenického týdne vstupme s výzvou Ivana Medka: "Následovat Krista, to není něco, co život ulehčí, je to úkol, kterému je třeba velmi mnoho obětovat."
Program modlitebního týdne v našem městě je v příloze.

Ke stažení: Ekumenicky-tyden-modliteb_2010.pdf, 32 kB