Hlavní menu:


Zle se vede zemi?

01.05.2012, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Pojednání o naší současné nespokojenosti

T. Judt ve své knize hledá příčiny naší dnešní nespokojenosti. „Současnou západní civilizaci vidí jako propadlou bezuzdnému materialismu, v němž bezmyšlenkovitá spotřeba a sobectví nahradily vize a idealismus. Materialistická spotřeba vytváří morální vakuum, v němž se vytrácí společenské pojivo v podobě důvěry - tedy důležité formy sociálního kapitálu, který držel západní společnost ‚pohromadě‘ po většinu druhé poloviny 20. století a zabránil dalším zničujícím konfliktům. Společnost prohlubující se nerovnosti, v níž žijeme, postupně ničí povědomí o společném smyslu“ píše o základní tematické lince knihy v předmluvě k jejímu českému vydání politolog Jiří Pehe.

Podobné téma zaznělo v sobotním Křesťanském týdeníku Krize politiky - prostor pro extrémismus?

» Přejít na článek Zle se vede zemi? na webu www.radiovaticana.cz.

Biblický citát na dnešní den
Ovocem Božího Ducha je láska, radost. (Ga 5,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |