Ztratila koaliční vláda morální legitimitu?

21.04.2011, autor: M. Mareš, kategorie: Ze světa
Za dvacetiletí demokratického státu se na politické scéně neodehrálo nic, co by se mohlo vyrovnat současné už nejen vládní, ale přímo politické krizi

V KT17 promlouvají osobnosti k posledním událostem:

P. Šustrová: Jsme skutečně svědky pozoruhodného posouvání hranic toho, co jsme byli zvyklí pokládat za slušné.

D. Duka, arcibiskup pražský: Velikonoce jsou výzvou pro naši společnost a politickou scénu, abychom vždy mysleli na dobro celku, a ne na dobro jednotlivce a jednotlivých politických uskupení.

J. Šebek: Je to ale především příležitost pro aktivizaci struktur občanské společnosti, včetně církve.

T. Halík: Současná krize je velkou výzvou pro církev – církev by měla být kompetentním orientujícím hlasem, odvážně prorocky nazývající dobro dobrem a zlo zlem bez otřelých moralizujících frází (ovšem nutným předpokladem je vlastní věrohodnost, nutnost zamést si před vlastním prahem) a usilovně pracovat na mravní obrodě společnosti.

Nad tématem aktivního přístupu křesťana k okolí se zamýšlí v článku Politická krize jako výzva pro použití soli a kvasu na portálu Christnet P. J. Hurt - viz http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=315&zamysleni=true

» Přejít na článek Ztratila koaliční vláda morální legitimitu? na webu www.katyd.cz.

Kdo jsi, Pane? (Sk 9,5)