Přednáška Křesťanské akademie

18.09.2013 19:00 [středa], kategorie: Křesťanská akademie
Sbor Českobratrské církve evangelické, Husova ul. 199/15

Daniel Pastirčák je teológ, duchovný Cirkvi bratskej, spisovateľ, básnik, esejista, knižný ilustrátor. Posledné prozaické dielo Minimýty (2011) získalo cenu Obce slovenských spisovateľov. Najnovšia kniha Evanjelium podľa Jóba vyšla v roku 2013.
Nejen v Americe, ale v celém západním světě, politice, myšlení i náboženském světě, křesťanství nevyjímaje, je možné stále vnímat dopad a vliv, které mělo 11. září 2001 na celý západní „bezstarostný“ svět. Jak se změnil svět a naše myšlení? Jaký to mělo dopad na naše uvažování o Bohu? Jaký posun nastal na Slovensku a České republice? Kam se dnes ubírá současný světonázor? Jak je na tom hodnota svobody? Jsou na místě obavy a nebo je zde prostor i pro naději? Jak se od té doby za 12 let změnilo Slovensko a ČR? Jaká je situace křesťanství na Slovensku? Jaký je pohled bratislavského kazatele na situaci křesťanství v ČR?

Co má člověk z celé své námahy? (Kaz 1,3)