Přednáška Křesťanské akademie

26.11.2013 19:00 [úterý], kategorie: Křesťanská akademie
Sbor Českobratrské církve evangelické, Husova ul. 199/15

Oldřich Selucký napsal řadu scénářů k animovaným seriálům pro děti: Cesta tří králů, Broučkova rodina, Čas zakládání, Pavel – dobrodruh víry. K poslednímu filmu napsal též stejnojmennou knihu. Ke mnoha dokumentárnímh filmům napsal scénáře, např. Jáhnové – služba pro třetí tisíciletí, Kámen, smrt a hudba, Klášter na ostrově. Dvoudílný historický román pro mládež: 1.Strážce ohně, 2.Vojmírova cesta, je dobrodružným příběhem, který čtenáře přenáší do doby působení soluňských bratří Konstantina a Metoděje na Velké Moravě.
Kdo to vlastně byli Konstantin-Cyril a Metoděj? Z jakého světa na Moravu přišli, do jakého světa přišli, jakým problémům a konfliktům byli ve svém působení vystaveni? Těmito otázkami se bude přednáška zabývat. Rovněž bude možno zakoupit autorem podepsané publikace.