přednáška České křesťanské akademie

14.01.2016 19:00 [čtvrtek], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

O svobodě mluvme, zakládáme si na ní, bereme jako přirozenou součást naší civilizace. Jenže se svobodou přichází zodpovědnost a nesení následků. Tato druhá část se nám líbí již méně a tak se svobody zbavujeme a někdy se jí dokonce bojíme. Svoje volby dáváme do rukou jiným... Je z toho cesta ven? Existuje i pro současného středoevropana možnost o svobodu přijít? Jak být svobodným člověkem uprostřed neustálých tlaků doby?
David Novák je kazatel Církve bratrské v Praze 13 – Stodůlky a členem Rady Církve bratrské. Učí filozofii a apologetiku na Evangelikálním teologickém semináři v Praze. Známý je také jeho blog, občas je možné ho slyšet v rozhlase a nezřídka se s ním setkat jako s jedním z řečníků na různých konferencích v celém spektru české ekumeny.

Spravedlivému rovnáš cestu, Pane. (Iz 26,7)