přednáška České křesťanské akademie

09.02.2016 19:00 [úterý], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

Proč k nám přicházejí? Proč do ČR nechtějí?
Petra Procházková je česká humanitární pracovnice a novinářka. Stala se známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze. Věnovala se nezávislé, humanitární práci v Grozném. Zde založila dětský domov pro 50 válečných sirotků, o které se stále stará. Ruské úřady označily jako personu non grata a musela tak Rusko opustit. Byla pak zpravodajkou a korespondentkou v Afghánistánu. Spolu s Janou Hradilkovou založila v roce 2001 občanské sdružení), které pomáhá dětem, ženám a dalším v Čečensku, Afghánistánu i uprchlíkům v České republice.

Nechte děti přicházet ke mně. (Mt 19,14)