přednáška České křesťanské akademie

22.03.2016 19:00 [úterý], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

M. Fendrych je spisovatel a novinář. Za komunistů se živil rukama, pracoval v opozici, deset let navštěvoval bytové filosofické semináře profesora Milana Machovce. Po revoluci se stal mluvčím ministerstva vnitra, pak náměstkem ministra vnitra pro policii. Byl též šéfredaktorem časopisu Respekt a komentátorem Týdne a Aktuálně.cz. Jeho doménou je společnost, její současný vývoj, politika, bezpečnost.
Al. Fendrychová - v Diakonii ČCE se deset let věnuje práci s migranty, uprchlíky, práci v detenci. Od ledna tohoto roku pracuje jako koordinátorka pro práci s uprchlíky v rámci Diakonie i samotné evangelické církve.

Spravedlivému rovnáš cestu, Pane. (Iz 26,7)