přednáška České křesťanské akademie

20.10.2016 19:00 [čtvrtek], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

Misionářku MatkuTerezu z Kalkaty (1910-1997) lidé pokládali již před její smrtí za živou světici. V roce 1979 obdržela Nobelovu cenu míru, když byl již světu znám dlouho její životní příběh. Po její smrti jsme se mohli dozvědět také mnoho o jejím duchovním profilu. Její prostý a radikální život z Božího slova je dnes stále velmi inspirující. Byla nedávno kanonizována papežem Františkem.
Jaroslav Brož, je katolický kněz, který přednáší Nový zákon na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Víc než 15 let spolupracuje s Misionářkami lásky, které založila M. Tereza, a to jak zapojením do jejich služby chudým, tak poskytováním seminářů a duchovní péče sestrám a jejich spolupracovníkům.

Nechte děti přicházet ke mně. (Mt 19,14)