přednáška České křesťanské akademie

12.01.2017 19:00 [čtvrtek], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

J. Fištejn je česky píšící publicista, esejista a scenárista. Narodil se v ukrajinském Kyjevě. Od roku 1969 žil v Praze, kde pracoval jako překladatel. Po podpisu Charty 77 byl pronásledován a donucen emigrovat. Působil pak jako politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa, kde se specializoval především na středoevropskou a východoevropskou oblast. Po převratu se vrátil a byl několik let šéfredaktorem Lidových novin. Od devadesátých let je externím spolupracovníkem rozhlasové stanice Český rozhlas Dvojka.
Jeho přednáška se bude týkat vztahů USA a Ruska, situace na Středním Východě a pohovoří o obecných hrozbách evropské civilizace.