přednáška České křesťanské akademie

03.10.2017 19:00 [úterý], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

Tematicky zaměřený koncert plný písní z autorovy minulé i současné tvorby, do které se často promítaly zásadní události našich dějin. Recitál bude prokládaný vzpomínkami na časy normalizační (po vpádu vojsk Varšavské smlouvy roku 1968), přes emigraci, až po dnešní návraty do Čech.
Bohdan Mikolášek je elektrotechnický inženýr a písničkář. Věnoval se vždy především hudbě a patří k zakladatelské generaci českého folku šedesátých let. Těžce jej zasáhla okupace Československa, bylo mu zakázáno zpívat na veřejnosti a pak emigroval s celou rodinou. Kromě folkové a písničkářské tvorby se věnuje také skládání soudobé vážné hudby, dirigování a hře na varhany.

Spravedlivému rovnáš cestu, Pane. (Iz 26,7)